14. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie,

logo CAS PRYZMAT

Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka oraz Społecznym Instytutem Filmowym organizuje po raz kolejny w dniach 30 września – 2 października 2016 r. w Suwałkach 14. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbywać się będzie w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Jana Pawła II 5. Wstęp na pokaz jest bezpłatny.

Festiwal jest formą edukacji publicznej o podstawowych prawach i wolnościach jednostki przy użyciu atrakcyjnego medium, jakim jest film. Na Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka.

Podczas tegorocznego  festiwalu poruszona zostanie tematyka cyberprzemocy wobec dzieci, niepewności społeczeństwa podczas wojny, jakże aktualnego tematu migrantów czy uchodźctwa, resocjalizacji w więzieniu skazanej za zabójstwo Anety, akcji wybudzania dzieci ze śpiączki w klinice ”Budzik”, przejmujących wojennych wspomnień z Ukrainy, walkę na Kubie z komarami roznoszącymi dengę, podróże 70-letniej kobiety autostopem, samospaleń ludzi w Bułgarii jako formą buntu, jak również biurokracja czy utrata pracy.

plakat-wd-2016 ulotka-wd-2016