15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Serdecznie zapraszamy w imieniu stowarzyszenia Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka na  15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Praw Człowieka w Filmie.

Festiwal odbędzie się w dniach 6 – 8 października br. i zostanie zorganizowany w Suwalskim Ośrodku Kultury, przy ul. Jana Pawła II 5. Seanse filmowe organizowane są codziennie od godz. 16 do 20 (w piątek dodatkowo od godz. 8.15).

W tym roku do współpracy włączyła się restauracja Fresco Hostel & Foods (Suwałki, ul. Ks. J. J. Zawadzkiego 7), która zajmie się projekcją dodatkowych filmów w piątek i sobotę od  20.30.

Na wszystkie filmy i spotkania wstęp jest bezpłatny, a jedyną granicą jest wiek od 15 lat.

Poruszona zostanie m.in. tematyka pensjonariuszy, którzy trafili do szpitala z którego już nie można wyjść, sportowego poświęcenia afrykańskich długodystansowych biegaczy, współczesnych egzorcyzmów oraz ludzi opętanych przez złe duchy, problemów migrantów i uchodźców, bolesny temat in-vitro oczami matki i córki, a także problem bezpłodności obecny wśród afrykańskich kobiet, obozów pracy wchodzących w skład sowieckiego Gułagu z punktu widzenia ofiar i strażników, oraz karze śmierci jako wyrok za popełnienie okrutnej zbrodni.

Uczestnicy 15 Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS będą też mieli okazję wziąć udział w 2 ciekawych spotkaniach z osobami przedstawiającymi tematy poruszane w prezentowanych filmach.

Festiwal traktowany jest przez naszą organizację, jako forma edukacji publicznej o podstawowych prawach i wolnościach jednostki przy użyciu atrakcyjnego medium, jakim jest film. Na Festiwalu zaprezentowane zostaną filmy w różny sposób podejmujące problematykę praw człowieka oraz zostaną zorganizowane imprezy towarzyszące.

Wstęp na wszystkie filmy jest wolny (bezpłatny).

Wydarzenie towarzyszące: przegląd filmów w Areszcie Śledczym w Suwałkach.