Bajkowa Kawiarenka Obywatelska

Serdecznie zapraszamy na pierwszą organizowaną przez naszą szkołę „Bajkową Kawiarenkę Obywatelską”. 14 marca 2018 r. spotkajmy się w siedzibie szkoły przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5 w Suwałkach. Przy kawie i ciastku lepiej się myśli.  Porozmawiamy z osobami niepełnosprawnymi o barierach, z jakimi spotykają się w mieście. Wśród naszych gości będą osoby na wózkach inwalidzkich, niewidome i niedowidzące, z Zespołem Aspergera i inne, których głos jest dla nas bardzo ważny.

Suwalski trzeci sektor, czyli organizacje pozarządowe, są bardzo ważnym filarem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Kawiarenka nie mogłaby się obejść także bez nich! Przedstawiciele NGO’sów pracujący z osobami z niepełnosprawnościami opowiedzą, co robią i jak do nich dołączyć.

Kawiarenka to nie tylko czcze rozmowy – chcemy skorzystać z okazji i przedyskutować projekt Suwalskiej Karty Mieszkańca. Karta koloru niebieskiego, dedykowana niepełnosprawnym to duży krok w kierunku ułatwienia takim osobom funkcjonowania w naszym mieście. Wspólne pomysły, które wypracujemy przedstawimy Panu Prezydentowi podczas konsultacji społecznych dotyczących karty.

Zapraszamy serdecznie, a przed wszystkim zachęcamy do zapoznania się z  projektem uchwały w sprawie przyjęcia programu działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Miasta Suwałki, który znajduje się na stronie Urzędu Miejskiego w Suwałkach.