Festiwal Fantastyki „Portal Północny Wschód” w Suwałkach

Stowarzyszenie Kulturalne „Bibliofil” oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w grze terenowej „W poszukiwaniu śladów Lokisa” przeznaczonej dla graczy w każdym wieku oraz grze miejskiej „Po wybuchu” opartej na opowiadaniu Andrzeja Sapkowskiego (dla osób powyżej 13 lat).

Zgłoszenia należy przesłać e-mailem (adres: metodyka@bpsuwalki.pl) bądź zadzwonić do nas (tel. 87 565 62 46) do dnia 11 września (środa).

Zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym „Obłędna herbatka u Kapelusznika” oraz do aktywnego głosowania w plebiscycie na najpopularniejszego polskiego pisarza fantastyki o nagrodę „Kryształowego Klucza do Świata Magii”.

Wszystkie wydarzenia organizujemy w ramach Festiwalu Fantastyki „Portal Północny Wschód”. Szczegóły na stronach: www.festiwalfantastyki .com.pl  oraz www.bpsuwalki.prv.pl .

Konkurs kulinarny „Obłędna herbatka u Kapelusznika”

Zadaniem uczestników jest wykonanie całkowicie nadzwyczajnego, oryginalnego deseru, który na myśl przywodzi potrawy opisywane w literaturze fantastycznej, bajkach, legendach. Prace konkursowe powinny być atrakcyjne w formie i treści. Prezentacja potraw odbędzie się dn. 14.09.2013 r. o godz. 17:00 w Głównej Siedzibie SOK, korytarz II piętro (wszyscy uczestnicy powinni dostarczyć tam swoje prace).

 Warunki uczestnictwa

Zainteresowani udziałem w konkursie zobowiązani są do dokonania zgłoszenia. Zgłoszenia należy przesłać mailem w terminie do 09.09.2013 r. na adres e-mail: metodyka@bpsuwalki.pl

Można już głosować na najlepszego pisarza fantastyki polskiej w „Plebiscycie Kryształowego Klucza”.

W głosowaniu będzie można wskazać maksymalnie 3 z jedenastu pisarzy polskiej fantastyki z listy:

1)    Jarosław Grzędowicz – „Pan Lodowego Ogrodu”
2)    Jacek Komuda – „Bohun”
3)    Andrzej Pilipiuk – „Kroniki Jakuba Wędrowycza”
4)    Magdalena Kozak – „Paskuda”
5)    Maja Lidia Kossakowska – „Siewca Wiatru”
6)    Robert M. Wegner – „ Opowieści z meekhańskiego pogranicza”
7)    Ewa Białołęcka – „Naznaczeni błękitem”
8)    Andrzej Ziemiański – „Achaja”
9)    Wit Szostak – „Poszarpane granie”
10)    Jacek Piekara – „Bicz boży”
11)    Jakub Ćwiek – „Kłamca”

Głosować można wysyłając e-maila z formularzem na adres metodyka@bpsuwalki.pl do 12 września oraz na specjalnych kuponach do głosowania, które będzie można wrzucać do specjalnie oznakowanych urn (w siedzibie SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5, Biblioteki Publicznej w Suwałkach przy ul. E. Plater 33A oraz Filii nr 3 Biblioteki Publicznej w Suwałkach przy ul. Północnej 26) podczas trwania Festiwalu w dniach 13 – 14 września 2013 roku.

Ogłoszenie wyników i losowanie nagród odbędzie się 15 września.

Formularz do głosowania można pobrać ze strony: www.bpsuwalki.prv.pl lub www.festiwalfantastyki.com.pl

plakat_Lokis1

plakat-po_wybuchu

Dodaj komentarz