Happening „Zerwijmy Łańcuch”

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Suwałkach popiera akcję „Zerwijmy łańcuchy”  i zaprasza wszystkich do czynnego udziału.

Już 15 września godz. 12.00 – 13.00 Happening „Zerwijmy Łańcuch” przed głównym wejściem do CENTRUM HANDLOWO-ROZRYWKOWEGO SUWAŁKI PLAZA ul. Dwernickiego 15  

https://www.facebook.com/events/190531131128544/

Mijasz je obojętnie, bo spowszedniał ci ich widok. Zawsze, o każdej porze, czy to upalny lipiec, czy mroźny luty, na tym samym metrze kwadratowym, przy rozpadającej się budzie i bez miski z wodą – nawet w największy skwar. „Tam ich miejsce – myślisz. – Przecież mają pana, który pewnie daje im czasem jeść”.

Mijasz je obojętnie, bo nie wiesz, że ŁAŃCUCH:

  • waży czasem niewiele mniej od psa, co prowadzi do bolesnych odkształceń kręgów szyjnych;
  • zimą często przymarza do szyi, bo bywa zakładany bez obroży;
  • często wrasta w szyję, powodując gangrenę, bo jest zakładany małemu szczeniakowi i nie powiększany w miarę wzrostu;
  • wypacza psychikę i rodzi agresję – podobnie jak więzienie deprawuje ludzi.

Jak bardzo ciąży łańcuch, najlepiej się przekonać, zakładając go na własną szyję 15 września podczas akcji „Zerwijmy łańcuchy”. To happening odbywający się jednocześnie w kilkudziesięciu miastach (lista na www.zerwijmylancuchy.pl) przeciwko okrucieństwu przywiązywania psów na stałe łańcuchem do budy.

Do wystawionych w centrach miast bud przywiązać się symbolicznie na chwilę może każdy – robią to też gwiazdy, politycy i  dziennikarze, ostatnio m.in.  Mariola Bojarska-Ferenc, Maria Czubaszek, Ewelina Flinta, Anna Korcz, Dorota Miśkiewicz, Katarzyna Piekarska, Weronika Rosati, Dorota Sumińska, Dorota Warakomska, Roman Czejarek, Dariusz Jakubowski, Michał Olszański, Michał Piróg. Są z nami także przedstawiciele mediów. Dziennikarze, fotoreporterzy relacjonują to, co dzieje się przy budach. O akcji pisały wszystkie najważniejsze polskie gazety, informowały o niej wszystkie największe stacje telewizyjne i radiowe. Dzięki temu o psach łańcuchowych mówi się coraz częściej i coraz głośniej.

Dodaj komentarz