Fundacja ART- SOS Alicji Roszkowskiej w Suwałkach

Fundacja ART- SOS Alicji Roszkowskiej w Suwałkach
, ,
Przedstawiciel
Alicja Roszkowska
Zakres działalności
Działalność kulturalna w zakresie wspierania promocji, pomocy w rozwoju kariery dzieci i młodzieży uzdolnionej artystycznie oraz pomoc w zagospodarowaniu obiektów zabytkowych na domy twórcze, muzea, placówki kulturalne.
Doświadczenie
Działamy w Suwałkach, naszą siedzibą jest zabytkowa kamienica w centrum miasta, w której znajduje się piękna sala- miejsce koncertów, warsztatów, wystaw, wieczorów z poezją. Fundacja działa od kwietnia 2012 roku do miesiąca marca 2014 roku. Zrealizowaliśmy 19koncertów muzyki klasycznej, na których wspólnie z mistrzami wystąpili uczniowie. W czerwcu 2013 roku dzięki wsparciu Miasta Suwałk zrealizowaliśmy projekt „Klasik Mijuzik Festiwal”. Było to wydarzenie najwyższej rangi. 3 koncerty, jeden dedykowany najmłodszej publiczności – wprowadzono dzieci w świat sztuki najwyższej. W listopadzie 2013 roku przy dofinansowaniu przez Ambasadę Ameryk w Warszawie zrealizowaliśmy projekt ” A Gambler’s Hand”. W ramach tego projektu powstał polsko-amerykański zespół muzyczny, który w 11 miastach polskich zrealizował 11 koncertów. Za działalność obecna prezes Alicja Roszkowska w sierpniu 2013 roku z rąk Prezydenta Miasta Suwałki p. Czesława Renkiewicza odebrała zaszczytny i statuetkę „Mecenas Kultury Suwałk 2013”.
Stan współpracy z MS
Dofinansowano z budżetu Miasta Suwałk: Projekt „Klasik Mijuzik Festiwal” – wyjątkowe wydarzenie kulturalne mające na celu propagowanie wybitnych dzieł klasycznej muzyki kameralnej wśród melomanów regionu Suwalszczyzny i Podlasia. Podczas 2 dni (27-28.06) publiczność miała okazję uczestniczyć w 3 koncertach. Gościem specjalnym była wybitna śpiewaczka Iwona Sobotka, towarzyszyli jej wybitni kameraliści. wśród dzieł, które było można usłyszeć były m.in.: Kompozycje Szostakowicza, Franca, Weinberga, Rachmaninowa. Jeden z koncertów dedykowany był najmłodszej publiczności. Pamiętaliśmy o młodych i utalentowanych muzykach z Suwałk, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności publiczności przed każdym z koncertów. Większość organizowanych koncertów objęta została honorowym patronatem prezydenta p. Czesława Renkiewicza. (www.klasikmijuzikfestiwal.pl).
http://art-sos.net

Wyślij wiadomość do właściciela oferty

Fundacja ART- SOS Alicji Roszkowskiej w Suwałkach

2 myśli na temat “

Możliwość komentowania jest wyłączona