„Komunikacja Społeczna”

Prezes oddziału SSP ”Iustitia” Oddziału w Suwałkach zaprasza serdecznie przedstawicieli organizacji pozarządowych na IV panel szkolenia p.n. „Komunikacja Społeczna” w dniach 16-18.05.2014 w hotelu STBruno w Giżycku.

Szkolenie jest wyjazdowe, przewidziano IV panele – łącznie 8 godzin dydaktycznych, ma na celu doprowadzenie do dyskusji między sędziami, a przedstawicielami innych zawodów funkcjonujących w obrębie wymiaru sprawiedliwości – prokuratorzy, adwokaci, przedstawiciele mediów oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się problematyką wymiaru sprawiedliwości i monitorowaniem sądownictwa na temat wzajemnej komunikacji i postrzegania.

W czterech (około 2-godzinnych) panelach chcemy wysłuchać opinii o sądach i samych sędziach(zarówno ogólnych jak i na podstawie konkretnych przypadków) przez w/w i umożliwić sędziom odpowiedź.
Dyskusja i wysłuchanie( jak się spodziewamy) wielu głosów krytycznych może pozwolić na lepszą ocenę, co z naszej strony – sędziów wymaga zmian i jak właśnie wygląda komunikacja społeczna na linii sąd/sędziowie obywatele oraz inne grupy zawodowe, media.
Zwłaszcza media albowiem często sędziom zarzuca się brak współpracy, niezrozumienie, specyficzny język etc. Nie chodzi nam o „szkolenie” ale przekazanie swoich uwag w skondensowanej formie i udział w dyskusji z udziałem sędziów.

Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu ,Ew. noclegu z sob/nd i wyżywienia w sobotę.
W przypadku zainteresowania,uprzejmie proszę o odpowiedź.
Z poważaniem

Jacek Przygucki
Prezes Oddziału
Suwałki 16-400 Suwałki
87-5631300,226
j.przygucki@suwalki.so.gov.pl
biuro@iustitiasuwalki.pl

Dodaj komentarz