NOC BIBLIOTEK

Czarno na białym_plakat

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na pierwszą ogólnopolską Noc Bibliotek w Suwałkach zatytułowaną „Czarno na białym”– pełną atrakcji wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać, w sobotę 30 maja 2015 r., od godz. 18.00 do 21.00.

Plan wszystkich wydarzeń podczas Nocy Bibliotek w Suwałkach:

18:00 – „Czarna lista” – anulowanie kar za nieterminowy zwrot książek dla wszystkich czytelników, którzy odwiedzą Bibliotekę podczas akcji Noc Bibliotek i zwrócą książki, także z filii, do Wypożyczalni dla Dorosłych lub Wypożyczalni dla Dzieci.

18:30 – „Anioły” – wernisaż wystawy obrazów Anny Cichosz (galeria „Na schodach”)

18:00 – „Czarna płyta nocą” – słuchanie muzyki odtwarzanej na gramofonie przy czarnej kawie i białym ciasteczku – odwiedzający będą mogli wysłuchać wybranych utworów z płyt winylowych przygotowanych przez Dział Zbiorów Specjalnych (Czytelnia dla Dzieci)

18:00 – „25 lat Rzeczypospolitej Polskiej w walorach filatelistycznych i numizmatycznych” – wystawa filatelistyczno-numizmatyczna (Sala im. Jadwigi Towarnickiej)

18:00 – Zajęcia dla dzieci przygotowane przez „Małego inżyniera”- budowanie z klocków Lego, pokazy robotów, sterowanie robotami (Czytelnia Czasopism)

18:00 – „Od Kaligrafii do Ariala i Calibri” – zabawa z pismem (Czytelnia Książek)

19:00 – „Sekret Eleonory” – pokaz filmu animowanego (Czytelnia Książek)

19:00 – „O Jakucji i Jakucku, nie tylko o Kołymie” – spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Michałem Książkiem (slajdowisko z podróży), promocja książek „Jakuck” oraz „Nauka o ptakach” (Sala im. Jadwigi Towarnickiej)

20:00 – „Wyprawa zimowa do stacji polarnej Uniwersytetu Adama Mickiewicza na Spitsbergenie 2015 r.” – spotkanie z fotografikiem Piotrem Malczewskim (Sala im. Jadwigi Towarnickiej)

18:00 – „Przynieś książkę do biblioteki” i wymień ją z innym czytelnikiem –regał „Wędrującej książki” (hol, I piętro)
Więcej informacji na stronie internetowej Biblioteki: www.bpsuwalki.pl

Dodaj komentarz