Coś z niczego (lepiącego)

IV Społeczny Bałwan Suwalski

Organizatorzy: Inicjatywa Kaczy Dołek i MamoDroga

IMGP4570

Mówią, że wszędzie kryzys. Tymczasem na pagórach Kaczego Dołka w Suwałkach pełnia szczęścia. Śniegu od miesiąca tyle, że już się niejedne sanki na skoczniach połamały, a w pryzmach śniegu powstają jamy dla małych eskimosów. Kule od jednych bałwanów służą do budowy następnych (snow-recycling?). Zmieniający się każdego popołudnia śnieżny pejzaż to dowód na to, że zrobić COŚ Z NICZEGO może każdy, jeśli tylko ma ochotę i dobre towarzystwo.

Ochotników (tych od ochoty) i towarzyszy (tych od dobrego towarzystwa)zapraszamy na wspólne lepienie i spędzenie czasu na Kaczym Dołku w niedzielne popołudnie – 17 lutego od 13.00 do oporu.

Aż starczy śniegu i barwników. Barwników? Tak, barwników.
Użyjemy naturalnych barwników. Można zaparzyć mocną kawę lub herbatę i odcedzić. Można także, pójść za tropem starych metod farbowania jaj na Wielkanoc, czyli ugotować dużą ilość łupin cebuli lub buraka. Barwniki przynosimy w spryskiwaczach. I już tylko wyobraźnia nas będzie ograniczać.

Jeśli nie mieszkasz w okolicach Kaczego Dołka, wykorzystaj śnieg ze swojego podwórka, zaproś sąsiadów i zmalujcie bałwana, pałac kultury, igloo czy pingwina według podanej wyżej receptury. Będziemy wdzięczni za wrzucenie Waszych zdjęć na facebookową stronę Inicjatywy Kaczy Dołek.

Ha, no właśnie – kto stoi za kolorowym bałwanieniem? Inicjatywa Kaczy Dołek, czyli sympatycy tego kawałka osiedla Północ w Suwałkach, oraz MamoDroga, czyli grupa kreatywnych mam, które swoją drogę macierzyństwa kolorują cały czas…

Dołącz do nas w niedzielę!

Dodaj komentarz