Zdrowa matka i dziecko – pilotażowy transgraniczny program opieki zdrowotnej

logo programu interreg

Miło nam poinformować, iż Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach we współpracy ze Szpitalem w Mariampolu, dzięki wsparciu UE w ramach programu Interreg VA Litwa-Polska 2014-2020 realizuje projekt pt. „Zdrowa matka i dziecko–pilotażowy transgraniczny program opieki zdrowotnej”.

W ramach programu podejmowane są kompleksowe działania na rzecz poprawy jakości usług medycznych dedykowanych matkom i dzieciom w regionie pogranicza polsko-litewskiego.

Jednym z działań programu jest Transgraniczna Akademia Liderów Zdrowia, do udziału w której pragniemy serdecznie zaprosić przedstawiciela Państwa Instytucji. Celem tego działania jest stworzenie grupy liderów (przedstawicieli instytucji pozarządowych, samorządowych, socjalnych, wolontariuszy, studentów, itd. ), którzy działają lub chcą działać na rzecz promocji zdrowia w regionie i w przyszłości skutecznie identyfikować będą lokalne problemy w tym zakresie oraz podejmować własne inicjatywy na rzecz ich zniwelowania.

Transgraniczna Akademia Liderów Zdrowia to 3-dniowe warsztaty szkoleniowe, które odbędą się w dniach 13-15 października 2017 w Szelmencie k. Suwałk. Do udziału w Akademii zaprosiliśmy 10 uczestników ze strony polskiej i 10 przedstawicieli ze strony litewskiej. Wspólne polsko-litewskie warsztaty obejmować będą szereg istotnych tematów w zakresie liderowania lokalnych projektów prozdrowotnych, w tym m.in. organizacja lokalnych inicjatyw i ich znaczenie dla rozwiązywania problemów zdrowotnych, sposoby identyfikacji potrzeb, sztuka komunikacji, sposoby i źródła pozyskania finansowania działań prozdrowotnych, itd.

Akademia będzie okazją do pozyskania szerokiego spectrum wiedzy oraz do integracji i nawiązania współpracy pomiędzy uczestnikami z Polski i Litwy.

Udział w Akademii jest bezpłatny, organizator ponadto zapewnia uczestnikom materiały szkoleniowe, zakwaterowanie oraz wyżywienie w czasie trwania zajęć. Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Akademii można uzyskać w biurze projektu (pok. nr 6 administracji Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach, ul. Szpitalna 60, Suwałki, tel. (87) 562 95 32