ŻYWA BIBLIOTEKA PO RAZ 3:)

plakat żywa biblioteka

Po raz trzeci Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach organizuje akcję społeczno-edukacyjną „Żywa Biblioteka”.
„Żywa Biblioteka” umożliwia spotkanie i rozmowę pomiędzy osobami, które są gotowe stawiać trudne pytania (Czytelnicy) oraz tymi, które są na tyle odważne, aby na nie odpowiedzieć. „Żywe Książki” to osoby z góry stawiane poza nawias ze względu na ich przeszłość, chorobę, poglądy, wygląd i inne.

„Żywa Biblioteka” to dobra okazja do dyskusji z autentyczną osobą o sprawach, których na ogół nie poruszamy. Rozmowa jest początkiem poszukiwania informacji, pozwala obalić stereotyp. Zasady tegorocznej „Żywej Biblioteki” są takie same jak w latach ubiegłych.

ZASADY „ŻYWEJ BIBLIOTEKI”:

1. Czytelnikom zostanie udostępniony „Katalog Żywych Książek”, zawierający krótki opis osób, z którymi można się będzie spotkać. Czytelnicy „wypożyczają” konkretną „Książkę” na określoną godzinę.

2. Warunkiem korzystania z „Żywej Biblioteki” jest posiadanie specjalnej Karty Czytelnika, którą wydajemy w dniu akcji.

3.Czytelnik wybiera „Książkę” i może rozmawiać z nią nie dłużej niż 30 minut.

4. „Książki” należy szanować. Każda z nich jest dostępna tylko w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu.

5. Jedyną formą lektury i sposobem „przewracania kolejnych stron” są elegancko sformułowane pytania. „Książka” nie ma obowiązku udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania.

6. „Książka” ma prawo przerwać rozmowę w każdym momencie lub odmówić odpowiedzi. Prawo „Książki” do odmowy odpowiedzi należy taktownie uszanować.

7. Obowiązuje zasada poufności informacji udzielanych przez „Żywe Książki” i przez Czytelników.

„Żywa Biblioteka” będzie czynna tylko jeden dzień! W sobotę 27 lutego 2016 r. w godzinach 15.00-18.00, Suwałki, ul. E. Plater 33A. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyskusją na trudne tematy.

Dodaj komentarz